JOQ Albania
Home

Juristi i burgut të Rrogozhinës i infektuar me Covid-19, vetëkarantinohet drejtori
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 03/04/2020 9:35

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Juristi i burgut të Rrogozhinës ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Për shkak të kontakteve që juristi ka patur, ky institucion është përfshirë nga paniku.

Mësohet se pas konfirmimit, zyra e tij është dezinfektuar. Po ashtu është vetëkarantinuar drejtori i burgut dhe oficerë të tjerë që kanë patur kontakte me juristin.

Ky i fundit udhëtonte nga Tirana në një makinë me drejtorin e institucionit të vuajtjes së dënimit.

Juristi është banues në Tiranë. Ndërkohë të burgosurit i janë nënshtruar kontrollit shëndetësor.