JOQ Albania
Home

Prindërit ishin të shëndetshëm, foshnja rezulton e infektuar me Covid-19
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 03/04/2020 8:11

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një foshnjë japoneze është diagnostikuar me koronavirus pavarësisht se të dy prindërit e saj testuan negativ nga Covid-19.

Vogëlushja u dërgua me urgjencë në spitalin Yamanashi në Tokio, pasi prindërit e saj e vunë re se ajo mezi merrte frymë.

Epidemiologët janë duke gjurmuar rastin, pasi infektimi nga prindërit është i pamundur.

Foshnja, e cila është në gjendje të rëndë po kurohet në Njësitë e Kujdesit Intensiv.

Foshnjës në fillim iu bë vetëm një skaner i thjeshtë, por mjekët pastaj e testuan atë për koronavirusin, i cili fatkeqësisht rezultoi pozitiv.

Kujtojmë se në Japoni numërohen mbi 3 mijë të infektuar, ndërsa kanë ndërruar jetë vetëm 57 persona.

Burimi: DailyMail | Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA