JOQ Albania
Home

Duan të vinë në vendin e tyre, Rama-shqiptarëve: Mos tentoni, kufiri është mbyllur!
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 02/04/2020 23:51

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Shumë shqiptarë që kanë mbetur jashtë kufinjve duan të kthehen, por kryeministri Edi Rama u ka drejtuar një deklaratë të ashpër.

Ai u është drejtuar të gjithë shqiptarëve që duan vetëm të kthehen në vendin e tyre, që të rrinë atje ku janë dhe mos të tentojnë të vinë në kufi, pasi është mbyllur.

Deklarata e Ramës:

Mos kërkoni dhe mos tentoni të vini sepse kufiri është i mbyllur. Ne nuk jemi një vend që mund të përballojmë hapjen e kufijve dhe të mbledhim të gjitha bombat këtu ndërkohë që jemi duke iu afruar mesit të kësaj lufte. Ruani veten tuaj dhe familjet tuaja.

Kujtojmë këtu se gjatë këtyre ditëve ka pasur disa raportime se shqiptarët kanë mbetur të bllokuar në pikat kufitare.

Ndërkohë në vendin tonë vazhdojnë thirrjet për të qëndruar në shtëpi dhe për të respektuar higjenën personale, si dhe distancimin social.