JOQ Albania
Home

Foshnja shqiptare nga Kosova me Covid-19, mjekja: Për momentin është mirë
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 02/04/2020 23:29

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mes 11 të infektuarve me Covid-19, në Komunën e Kamenicës në Kosovë është edhe një foshnje pesë muajshe.

E ditur bëhet se gjendja shëndetësore e foshnjes pesë muajshe paraqitet e mirë. Lajmi është dhënë nga drejtoresha e Klinikës Infektive në QKUK, Lindita Berisha.

Ajo ka thënë:

Gjendja shëndetësore e foshnjës, për momentin është e mirë.

Mësohet edhe se foshnja pesë muajshe është anëtare e njërës prej familjeve të fshatit Topanicë të komunës së Kamenicës.

Edhe në Kosovë vazhdojnë thirrjet për të qëndruar në shtëpi. Po ashtu vazhojën edhe thirrjet për të respektuar distancimin social dhe higjenën.

Kujtojmë këtu se më herët u dha dhe një lajm i mirë se një 77-vjeçar nga Kosovë që kishte rezultuar pozitiv për Covid-19 është në gjendje shumë të mirë shëndetësore. Nipi i tij, Nikollë Martini tregoi se gjyshi i tij është shëruar.