JOQ Albania
Home

Shteti i dha ndihma për Koronavirusin, australiani i bën të gjitha lekët koli me birra: Jam shumë i lumtur
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 02/04/2020 13:07

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një burrë australian ka shpenzuar 750 dollarë të marra si ndihmë nga shteti për shkak të situatës së krijuar prej koronavirusit për të blerë birra.

Ai ishte një nga gjashtë milion Australianët që mori ndihmën nga qeveria për të shmangur një recesion të afërt të sjellë nga kriza e koronavirusit.

Sapo paratë u hodhën në llogarinë e tij, ai u drejtua në dyqan dhe mori koli me birra.

Sapo kam harxhuar paratë e ndihmës, kam marrë mbi 8 koli me birra dhe them se do jenë mjaftueshëm për të paktën 8 ditë. Ndihem i lumtur.

Shumë persona kanë reaguar në mediat sociale pas publikimit të lajmit ndër ta disa e kanë përkrahur zgjedhjen e tij ndërsa të tjerë e kanë kritikuar duke thënë se ndihma e shtetit ka ikur dëm.

Ata u shprehën të zhgenjyer për faktin se paratë e taksapaguasve australianë harxhoheshin në këto mënyra.

Burimi: dailymail Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania