JOQ Albania
Home

Spanja regjistron ditën më të dhimbshme/ 950 viktima nga Koronavirus në 24 orët e fundit
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 02/04/2020 12:33

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Spanja ka pasur një tjetër ditë të hidhur me numrin e lartë të vdekjeve prej koronavirusit, ku 950 njerëz janë vrarë nga sëmundja në 24 orët e fundit.

Ajo shënon ditën e tretë të njëpasnjëshme të vendit me 849 të vdekur të martën, 864 të vrarë të mërkurën dhe sot kanë ndërruar jetë 950 persona.

Numri i ri ka çuar numrin total të jetëve të humbura në vend në mbi 10,000, duke u rritur nga 9.053 të dje në 10,003 sot.

Numri i rasteve të reja gjithashtu u rrit me 8,102 në 24 orët e fundit, duke e çuar totalin nga 102.136 në 110.238.

Zyrtarët kanë thënë se virusi tani duket se po arrin kulmin në Spanjë, megjithëse momentet e tensionit ndaj mjekëve do mbeten të larta në ditët në vijim.

Burimi: dailymail Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania