JOQ Albania
Home

Në lokalin e tij u festua 8 Marsi, shërohet nga koronavirusi 33-vjeçari nga Korça
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 02/04/2020 11:59

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ka lënë spitalin dhe është shëruar plotësisht menaxheri nga Korça i infektuar me Covid-19.

Ai ka dalë ditën e djeshme nga spitali Infektiv dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.

33-vjeçari është pacienti i parë i konfirmuar me koronavirus në Korçë.

Mësohet se rastet e tjera ishin kontakte me menaxherin e lokalit, ku disa javë më parë ishte festuar 8 Marsi.

Deri më tani në Korçë janë shënuar 16 të infektuar.