JOQ Albania
Home

Uli Hënes: Futbolli do jetë shumë ndryshe kur të mbarojë koronavirusi
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 26/03/2020 14:09

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kur pandemia e koronavorusit të ketë përfunduar, atëherë edhe futbolli do pësojë ndryshime të mëdha.

Të paktën kështu pretendon ish-presidenti i Bayernit të Mynihut, Uli hënes, i cili parashikon që krizës financiare të mos i shpëtojë as ky sport.

Në një intervistë telefonike për revistën “Kicker”, Hënes u shpreh i sigurt se nuk do ketë më transferime të kushtueshme.

Ai tha:

Nuk mund ta japësh me firmë, por unë nuk mund të imagjinoj më transferime 100 milionë euroshe në të ardhmen e afërt. Shifrat e transferimeve do të ulen dhe këto numra nuk do të jenë në gjendje të mbërrijnë në nivelin e mëparshëm në dy apo tre vitet e ardhshme. Dhe me shumë mundësi do të kemi një botë të re futbolli.