JOQ Albania
Home

Filmoi veten duke lëpirë raftet në supermarket, arrestohet 26-vjeçari
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 25/03/2020 15:20

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një 26-vjeçar që filmoi veten duke lëpirë artikuj për tualetin në Walmart ndërsa tallej, 'kush ka frikë nga koronavirus', është arrestuar dhe akuzuar për bërjen e një kërcënimi terrorist.

Cody Pfister, 26 vjeç, nga Warrenton, Missouri, ngarkoi videon në Snapchat më 11 mars dhe u akuzua të martën për 'duke shkaktuar me vetëdije një besim të rremë ose frikë se ekzistonte një gjendje që përfshin rrezik për jetën ’.

Policia e Warrenton tha që ata kishin pranuar ankesa nga e gjithë bota, përfshirë Britaninë e Madhe, Irlandën dhe Hollandën dhe tha se i merr këto shqetësime 'jashtëzakonisht serioze'.

Pfister, i cili ka dënime të mëparshme për vjedhj, është i fundit që u fut në telashe me ligjin në një trend shqetësues duke parë gjeneratat e reja që talleshin me virusin vdekjeprurës në mediat sociale.

Burimi: Daily Mail | Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania