JOQ Albania
Home

Rugani e dinte që mund të ishte i infektuar dhe sërish shkoi në ndeshjen ndaj Interit
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 24/03/2020 13:12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Daniele Rugani ka qenë një nga futbollistët e parë, i cili ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit në Itali. Klubi torinez e konfirmoi se italiani ishte i infektuar në 11 mars, por e dashura e tij ka zbuluar disa fakte tronditëse.

Ajo ka treguar se futbollisti kishte ndjerë simptoma të koronavirusit në 7 mars, teksa në 8 mars bëri tamponin, pikërisht në ditën që u luajt edhe ndeshja me Interin.

Përgjigja e analizave doli në 9 mars dhe aty u zbulua se mbrojtësi ishte pozitiv.

Megjithatë këtu duket papërgjegjshmëria e Ruganit, i cili ndonëse kishte shfaqur simptoma përsëri vendosi të qëndrojë me skuadrën e tij për ndeshjen me Interin, ku rrezikoi të infektonte edhe të tjerët.

Pak ditë më vonë, te Juventusi të infektuar rezultuan edhe Matuidi dhe Paulo Dybala. Padyshim një veprim skandaloz i mbrojtësit, Daniele Rugani.