JOQ Albania
Home

Paulo Dybala dhe e dashura e tij pozitiv me Koronavirus
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 21/03/2020 20:04

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Sulmuesi i Juventusit Paulo Dybala dhe e fejuara tij Oriana Sabatini janë të dy pozitiv me koronavirus. Të dy janë në gjendje të mirë shëndetësore. Si lojtari i Juventusit ashtu edhe e dashura e tij janë asimptomatikë. Lajmin e ka konfirmuar vetë Dybala me anë të një postimi në llogarinë e tij të Instagram.

Doja t'ju informoj se sapo kemi marrë rezultatet e testit Covid-19, unë dhe Oriana kemi rezultuar pozitiv. Për fat të mirë jemi në gjendje perfekte.

Paulo Dybala on Twitter

Hola a todos, quería comunicarles que acabamos de recibir los resultados del test del Covid-19 y tanto Oriana como yo dimos positivo. Por fortuna nos encontramos en perfecto estado. Gracias por sus mensajes y un saludo a todos 💪🏼💪🏼💪🏼

Paulo Dybala është lojtari i tretë i Juventusit që rezulton pozitiv me koronavirus, tjetri është Daniele Rugani, i pari i konfirmuar në Serie A, dhe mesfushori francez Blaise Matuidi.

Burimi: fanpage.it | Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania