JOQ Albania
Home

Janë në pallatet e dëmtuara nga tërmeti/ Bashkia Lezhë krijon turma, banorja: Vetëm për disa kg ushqime
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 20/03/2020 16:43

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Prej disa ditësh vendi ynë është në shtetrrethim për të parandaluar për të parandaluar përhapjen e Covid-19.

Kryeministri Edi Rama tha se kush nuk respekton masat e vendosura do të gjobitet dhe kjo gjë ka ndodhur gjatë këtyre ditëve janë vendosur gjoba të shumta.

E ndërsa shqiptarët e thjeshtë gjobiten në shkelin rregullat e vendosur nga qeveria Rama, një qytetare ka shkuar pranë redakisë së JOQ Albania dhe ka treguar se çfarë ka ndodhur në qytetin e Lezhës.

Sipas asaj që ajo tregon për disa kilogramë ushqime që po shpërndahen në Lezhë janë mbledhur truma nga Bashkia Lezhë në një orar që nuk lejohet për më të tepër nga kryeministri Edi Rama.

Po ashtu në mesazhin e saj, ajo lutet që të veprohet në një tjetër mënyrë dhe të largohen njerëzit nga pallatet e dëmtuar prej tërmetit sepse rrezikojnë edhe më shumë jetën e tyre.

Në përfundim të mesazhit të tij ai shkuan se këtyre banorëve po u rrezikohet jeta shumfish.

Mesazhi i plotë:

Keshtu ndodh ne Lezhe. Per disa kilogram ushqime qe po shperndahen, krijohen turma duke rrezikuar jeten e banoreve. Ju lutemi beni thirrje qe te veprohet me nje mënyrë tjeter shperndarje si dhe te largohen njerezit nga pallatet e pabanueshme prej termetit. Po u rrezikohet shumefish jeta .