JOQ Albania
Home

“Ej mjaft se jena çuna lagje”/ Plas sherri te Pazari i Ri për qentë: Harroi kastravecat
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 19/03/2020 22:54

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

U mësuam këto ditë me Tiranën e zbrazët, por një grumbull të rinjsh duket se kanë thyer "heshtjen".

Në redaksinë e JOQ Albana ka mbërritur së fundmi një video e pazakontë, ku shihen disa adoleshent që po zihen.

Sipas qytetarit që e ka dërguar, ata po ziheshin për qentë.

Videoja është filmuar mesditën e sotme tek Pazari i Ri.

Mesa duket gjendja alarmate që ka mbërthyer të gjithë vendin nuk i shqetëson aspak ata.

Kjo për shkak se kanë thyer masat e marra kundër Covid-19 dhe nuk respektojnë distancën prej 1 metër.

Ajo që është më tepër shqetësuese është se situata gati sa nuk përshkallëzohet në dhunë fizike.

Siç dëgjohet në video, nuk mungojnë as sharjet tipike të adoleshentëve të cilet duken mjaft të revoltuar.