JOQ Albania
Home

Maradona shkon “tapë” në ndeshje, nuk e lejojnë të takojë lojtarët prej koronavirusit
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 16/03/2020 22:18

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Diego Maradona di gjithmonë si të jetë i veçantë.

Në ndeshjen e fundit me ekipin e tij, Gimnasia në Argjentinë, legjenda shfaqet me një "look" të ri, por edhe në gjendje të dehur.

Me flokët e qethura anësore, Maradona konsiderohet subjekt në rrezik nga covid-19, për shkak të problemeve kardiake dhe obesitetit.

Kështu ai është ndaluar t'iu japë dorën kundërshtarëve.

Në videon që po qarkullon në internet, ai shihet i përgjumur, teksa ironizon vendimet e arbitrit.