JOQ Albania
Home

Gjyshja kineze 103 vjeç SHËROHET nga Koronavirusi
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 11/03/2020 22:19

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një gjyshe 103-vjeçare është shëruar nga koronavirusi pas trajtimit gjashtë-ditor në Wuhan.

103-vjeçarija, Zhang Guangfen, u largua nga spitali pasditen e djeshme. Ajo është deri më tani pacientja më e vjetër e koronavirusit që shërohet në Kinë dhe dy vjet më e vjetër se mbajtësi i mëparshëm i regjistruar, 101-vjeç.

Mjeku Zeng Yulan tha për shtypin lokal:

Zonja Zhang u kurua për më pak se një jave sepse ajo nuk kishte shumë kushte themelore shëndetësore.

Burimi: Daily Mail | Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania