JOQ Albania
Home

‘Është e një makinë funerali’, policia italiane-shqiptarëve: Qeveria juaj u ka ndaluar
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 10/03/2020 22:31

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

E gjithë Italia është në psikozë prej koronavirusit. Në këtë vend shumë persona kanë humbur jetën prej këtij virusi.

Frika dhe paniku është e madhe kudo. Mbrëmjen e sotme një shqiptar ka shkruar pranë redakisë së JOQ Albania. Ai tha se shumë shqiptarë kanë mbetur të bllokuar në portin e Barit.

Ndërsa pak më parë një tjetër shqiptar ka shkruar nga Bari pranë redakisë së JOQ Albania. Sipas tij ka shumë që i kanë prerë biletat që në mëngjes dhe ende janë duke pritur në të ftohtë.

Mesazhi i tij:

Eshte dhe nje makine funerali. Ne mengjes agjencite kane prere biletat. Vjen ketu me qejfin me te madh se do nisesh dhe cdo gje eshte anuluar. Porti i Barit i ben nisjet eshte porti jon qe nuk na pranon.

Po ashtu ky shqiptar ka nisur edhe një video pranë redakisë së JOQ Albania dhe për këtë thotë se policia italiane u thotë se i ka ndaluar qeveria shqiptare.

Në video dëgjohet t’u thuhet nga policia italine, shqiptarëve:

Është qeveria jua që ju ka ndaluar.