JOQ Albania
Home

Pamje spektakolare nga Jala, qytetari filmon fenomenin e pazakontë në det
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 08/03/2020 20:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një qytetar ka nisur një video me pamje spektakolare pranë redaksisë së JOQ Albania. Ai tregon se këtë video e ka filmuar sot në Jalë.

Në mesazhin e nisur pranë JOQ Albania shkruan:

Sot në Jalë.

Si shikohet dhe në video një vorbull uji është formuar. Vorbulla e ujit është një rrymë rrotulluese dhe e rrëmbyeshme e ujit në det.

Ndodh zakonisht në vendin ku takohen rrjedha të ndryshme. Si shikohet dhe në video pamjet janë spektakolare.

Vorbullat e ujit mund të zgjasin deri në një orë. Por jetëgjatësia e tyre mesatare është 10 minuta.

Qytetari që ka nisur videon pranë JOQ Albania nuk ka treguar se ka zgjatur kjo vorbull uji.