JOQ Albania
Home

Berisha: Rama-Veliaj po fitojnë 1.5 milionë euro në ditë nga afera në landfillin e Sharrës
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 18/02/2020 21:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka plasur një bombë mbrëmjen e sotme në emisionin 'Tempora' duke iu referuar dyshes Rama-Veliaj. Ai ka bërë me dije se si kryebashkiaku i Tiranës dhe kryeministri i Shqipërisë fitojnë 1.5 milionë euro në ditë nga landfilli i Sharrës.

Gjatë fjalës së tij, Berisha tha se Veliaj dhe Rama fitojnë së bashku me kompaninë që kanë vënë në dispozicion në atë zonë.

Më tej, ai tha se dyshja kanë detyruar ndërtuesit që inertet që nxjerrin nga gropat e pallatit t’i çojnë tek miku i tyre.

Berisha jep edhe disa detaje të tjera.

Ish-kryeministri tha:

Sot në landfillin e Sharrës Lal Plehu dhe Edvin mafia fitojnë çdo ditë bashkë me kompaninë që kanë vënë aty 1.5 milion euro në ditë. Nëse ti në tokën tënde hap themelet e pallatit je i detyruar që të dorëzosh atë dhe 25 euro metër kubin, për një ndërtesë të paktën 25 mijë euro,  nëse të duhet për mbushje dhe do të shkosh ta blesh po dheun që ke dorëzuar atje 25 euro.