JOQ Albania
Home

Autobusi i “Tiranës së Re” përplaset me makinën e policisë, plagosen tre gra
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 18/02/2020 8:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një aksident është regjistruar mëngjesin e sotëm në rrugën “Dritan Hoxha” në Tiranë. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 07:25, ku autobusi i linjës "Tirana  e Re" është përplasur me një mjet të  policisë.

Policia njofton se si pasojë e përplasjes dhe frenimit të menjëhershëm të mjetit autobus kanë mbetur të dëmtuar tre pasagjere në autobus, F.D 53 vjeçe, S.GJ, 65 vjeçe dhe V.M 48 vjeçe.

Të plagosurat u dërguan menjëherë në spital ku ndodhen nën kujdesin  e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.