JOQ Albania
Home

Fondet për rindërtimin/ Goxhaj: Shqipëria plot me të papunë, kërkohen puntorë nga Bangladeshi
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 18/02/2020 7:33

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Avokati i njohur, Altin Goxhaj ka folur së fundmi përsa i përket procesit të Rindërtimit dhe si do të arrihet ai.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka evidentuar se ky proces rindërtimi do të bëhet me puntorë të huaj, duke publikuar edhe një reklamë punësimi për forcë pune nga Bangladeshi.

Reklama është e sponsorizuar. Goxhaj shprehet se, edhe pse në Shqipëri ka një numër të madh të papunësh dhe fondet janë të mëdha, ku shumë shqiptarë mund të punonin me rroga të mira, kërkohet ndihmë nga vendet e huaja.

Avokati shton se kjo është në kuadër “të axhendës” Soros, i cili kërkon shpopullimin e Shqipërisë.

Postimi i plotë i Goxhajt:

REKLAMA PER TE MBUSHUR SHQIPERINE ME BANGLADESHAS NE KUADER TE TE RIKONSTRUKSIONEVE TE GODINAVE NGA TERMETI!!! Me 300 Milione Euro proces rindertimi punesohen plot shqiptare me rroga te mira (sepse kerkesa e madhe per punetotre me nr e shqiptareve te mbetur i detyron sipermarresit apo fituesit e tenderave per ndertim qe te ngrejne rrogat)! Por jo! Do marrim nga Bangladeshi punetore ndertimi (kenaqen ata me 250 Euro/muaj) dhe keshtu cdo shqiptar e kupton qe ketu kurre s'do rriten rrogat sepse ky vend do mbushet me barktharet e Bangladeshit (vendi me i varfer ne planet)!!!! Ja shikojeni vete si kane plasur kete jave reklamat e agjencive te punesimit qe sjellin afrikane dhe aziatike ne Shqiperi duke bere reklama plot sponsorizime, ne kuader te Axhendes Soros per Rrenimin, Falimentimin dhe Shpoppullimin e Shqiperise dhe RiPopullimin e saj ne bregdet me serbe dhe greke (pas disa vjetesh me referendume lokale shkepusin copat perkatese te trupit) dhe ne brendesi me banore nga Banglafeshi apo Pakistani, Somalia apo Sudani!!!"