JOQ Albania
Home

I pastrehu i shkon të flejë lakuriq para derës, shpërthen qytetari: Erion Veliaj, mos u çofsh nesër ishalla!
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 17/02/2020 23:54

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Katër vite më parë, kryebashkiaku Erion Veliaj e trumpetoi me të madhe ndërtimin e disa banesave sociale në Shkozë, e cila sipas tij do të shërbente për sistemimin dhe rehabilitimin e të familjeve rome që flinin rrugëve.

Por si paraqitet situata sot në këtë qendër sociale?

Përgjigjen e kësja pyetjeje nuk mund ta marrim nga Veliaj apo Bashkia e Tiranës, por nga vetë qytetarët.

Një qytetar i revoltuar ka shpërthyer kundër Veliajt, pasi sipas tij procesi i sistemit të të pastrehëve të komunitetit rom nuk po bëhet siç duhet.

Ai ka dërguar një foto ku shihet një i pastrehë, i cili i ka shkuar në pragun e shtëpisë.

Personi i pastrehë ndodhet i shtrirë pranë derës, dhe ka ulur pantallonat.

Ai tregon se burrin e pastrehë e kanë ushqyer disa nga familjet që jetojnë në këtë zonë, ndërsa akuzon kryebashkiakun Veliaj se nuk ka marrë masat e duhura për sistemin e personave që nuk kanë një strehë.

Qytetari shprehet se kjo gjë ka shkaktuar shqetësim te banorët e zonës.

Ai ngre shqetësimin edhe për personat e pastrehë, teksa shprehet se të vuash në këtë mënyrë në vitin 2020, është turp.

Mesazhi i plotë:

Pershendetje joq shpresoj tjeni mire , i them ati LALI K...,LEKUT ,FIKUT , bone gjith ate qender strehimi ne shkoze per kta qe flejne rrugeve dhe nuk je duke i sistemu mire saqe po vijne e na flejne tek dyert e shpis te xhveshur me pak fjale te them te them.... e mos u cofsh neser ISHALLA . Fotoja esht bere sot ne mbremje ne Shkoze tek banesat sociale Kena motrra kena nona Lali leku vec na mer lekun per taksat qe paguajme e moren 2 here e lan e parfumosen edhe e sollen po prap ne te njejtin vend ku eshte dhe sot Po rri ne te ftohte , po han e po pin me cfare i japim ne , eshte turp 2020 edhe akoma vuajne keto Postoje po deshe se vetem ti ke ngel ku me u anku se shteti ka shku per lesh 😏😏 tmjeret ne 😏