JOQ Albania
Home

10 km rrugë bëjnë me thasë me sherebelë në shpatulla, ironia therëse: Mirëqënia rritet falë Ramës
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 17/02/2020 21:31

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Shqiptarët përditë e më shumë po largohen nga vendi, sa ky fenomen është kthyer në shqetësus aq sa vendi rrezikon të mbetet pa krah pune.

Gjatë ditës së sotme një qytetar ka shkruar pranë redaksisë së JOQ Albania dhe tregon vuajtjet që heqin shqiptarët për të fituar një copë buke.

Ai ka nisur foto nga ‘Rana e Hedhur’ dhe thotë se ato tregojnë më shumë se 1000 fjalë. Në ato foto dallohet disa njezër me thasë në krah.

Sipas qytetarit që i ka nisur thasët janë të mbushur me sherebelë dhe se njerëzit që i mbajnë në shpinë bëjnë për ditë nga 10 km rrugë, vetëm për të fituar pak të ardhura.

Mesazhi i tij:

Mirqenia e shiptareve rritet cdo dite fale edi rames dhe 40 hajduteve. Foto sa 1000fjale nga rana hedhur. Ato njerezpershkojne 10km me thase sherbele ne shpine Imagjino sa kushton nji thes. E them kete se dikur edhe une kete pune kam ba. Tmerr."