Lajmet e BBC për motin në Britani mërzisin shikuesit, stuhia Denis merr formë penisi

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 17.02.2020, 11:22

Në Britaninë e Madhe të gjithë tashmë po përjetojnë pasojat e stuhisë Denis, e cila ka mbyllur njerëzit në shtëpi, për shkak të erërave të forta. Megjithatë, nuk janë të paktë britanikët që janë acaruar nga pamja që ka krijuar në hartë kjo stuhi.

Image

Bëhet fjalë për formën e një penisi. Të paktën kjo është ajo që duket gjatë parashikimit të motit në BBC. Lëvizja e erës ishte evidentuar në një hartë, në të cilën tregohej se stuhia po lëvizte në Britaninë e Madhe duke formuar një penis gjigant.

Në të gjithë vendin janë lëshuar mbi 300 paralajmërime për përmbytje, ndërsa erërat arritën shpejtësinë 145 km/h ditën e shtunë, më 15 shkurt. Deri më tani, në Uells janë shënuar 142 mm reshje shiu, ndërsa forma e penisit të gjerë 1200 milje kalonte në pjesën më të madhe të qytetit.

BBC Viewers In Hysterics As Storm Dennis Weather Map Looks Like A Penis

Këto pamje kanë bërë xhiron e rrjeteve sociale në Britaninë e Madhe, ku shumë qytetarë e kanë marrë me sportivitet situatën, ndërsa të tjerë nuk kanë nguruar të tregojnë irritimin e tyre.

***

Burimi: Unilad| Përshtati dhe Përktheu: JOQ ALBANIA

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit