Propozim “olimpik” gjatë ndeshjes Lazio-Inter: Do martohesh me mua?

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 17.02.2020, 09:57

Një propozim tepër romantik përpara qindra-mijëra njerëzve ka marrë një vajzë në Itali. Ngjarja kandodhur gjatë ndeshjes Lazio-Inter, brenda stadiumit.

Ajo që mund të ishte edhe një ngjarje tepër intime mes të rinjve, u kthye në një event me përmasa olimpike. I riu, i cili mendohet se është tifoz i Lazios dhe vjen nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i ka bëtë propozimin e veçantë të dashurës së tij.

para se të niste ndeshja e madhe, disa persona, të cilët kishin veshur bluza me gërma pas tyre, u rreshtuan në një anë të stadiumit për të formuar pyetjen “Will you marry me?” (Do të martohesh me mua?).

Dhe siç mund të pritej, brenda shumë pak kohe ka mbërritur edhe përgjigja pozitive e vajzës. Gjatë kohës së pushimit të ndeshjes, ajo i ka thënë “Po” të dashurit të saj dhe të dy janë puthur e përqafuar, duke bërë kështu të lumtur edhe tifozët e tjerë për triumfin e dashurisë.

***

Burimi: Leggo| Përshtati dhe Përktheu: JOQ ALBANIA

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit