JOQ Albania
Home

Tare plas në tokë zyrtarin e Lazios, festa e madhe e shqiptarit pas fitores ndaj Interit
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 17/02/2020 8:23

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Lazio fitoi mbrëmjen e djeshme ndaj Interit në shifrat 2-1, ndërsa drejtori i ekipit të kaltër, Igli Tare nuk është përmbajtur pas ndeshjes.

Pas vërshëllimës së fundit të arbitrit, ka pasur një festë të madhe nga Lazio.

Këtu nuk është përmbajtur as Tare, që ka bërë një lëvizje si në mundje dhe duke i dhënë disa shpulla një prej pjestarëve të stafit të Lazios.

Padyshim, Tare është një nga personat më të lavdëruar në këto kohë në Itali.

Kjo pasi ka organizuar gjithë këtë makineri, duke marrë futbollistë që kushtojnë pak dhe po përballen në mënyrën më të mirë ndaj ekipeve si Juventusi dhe Interi.