Kamarieri rrëzohet keq në tokë, shpëton fatmirësisht 4 pjatat që mban në dorë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 16.02.2020, 12:59

Ky është momenti kur një kamarier arrin të shpëtojë mrekulisht 4 pjatat që mbante në dorë, teksa u rrëzua gjatë një shërbimi në një nga restorantet ku punonte. Videoja e tij është bërë menjëherë virale në rrjet.

24-vjeçari Jamie Shoebridge ishte duke shërbyer në një nga tavolinat e një lokaki në Nottingham, në momentin kur këmbët iu ngatërruan dhe u rrëzua në tokë. Ngjarja ndodhi gjatë 9 shkurtit.

Në pamjet e publikuara në rrjet, i riu vihet re duke ecur nga kuzhina në drejtim të tavlinës ku do të shërbente. Ai kishte tre pjata në duar dhe një tjetër të mbështetur në pjesën e parakrahut.

Pictured: Jamie Shoebridge, from Nottingham, who has worked as a waiter for three years

Teksa ishte duke ecur, kamarieri duket se rrëshket për shkak të një salce të derdhur në tokë dhe bie bashkë me pjatat që do të shërbente.

Teksa bie, djaloshi arrin të mbajë me sukses dhe pa i rënë në tokë pjatat. Se si ka arritur ta bëjë këtë gjë, askush nuk e di, ama momenti është i paparë. Videoja flet vetë...

***

Burimi: DailyMail| Përshtati dhe Përktheu: JOQ ALBANIA

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit