JOQ Albania
Home

Gruas i vijnë lule nga varri pasi i burri vdiq nga kanceri
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 16/02/2020 12:17

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një burrë nga Kentucky la amanet para vdekjes, që gruaja e tij të merrte lule çdo Shën Valentin. Dëhsira e tij është zbatuar për tetë vjet rresht, nga vdekja e burrit.

Woman's Husband Who Lost Battle With Cancer Made Sure She Had One Final Valentine's Gift

Gruaja e Rich Cox ka marrë për tetë vite me radhë një tufë lulesh për ditëlindjen e saj dhe ditën e Shën Valentinit. Kur Tracey u përball me këtë suprizë një vit pasi Rich vdiq, ajo u trondit nga akti i burrit të saj.

Gruaja tregon:

Ishte shumë emoc
ionuese. Unë isha e trishtuar, por edhe e lumtur në të njëjtën kohë sepse e di se ai do të jetë gjithmonë me mua. Lulet që prej vitit 2013 vazhdojnë të mbërrijnë çdo vit”.

Valentines

Në dedikimin e luleve, i shoqi shkruan:

Edhe pse nuk më sheh, Tracey, unë jam gjithmonë me ty. Unë të dua!”.

Këto janë fjalët që i shoqi i dërgon nga varri personit të tij të zemrës. Çifti jetoi bashkë për 26 vjet dhe burri humbi betejën me kancerin e fytit në moshën 53 vjeç.

Woman's Husband Who Lost Battle With Cancer Made Sure She Had One Final Valentine's Gift

***

Burimi: Unilad| Përshtati dhe Përktheu: JOQ ALBANIA