Shoferi shpëton burrin që po digjej brenda kamionit, 20 të tjerë nxjerrin telefonat dhe i filmojnë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 16.02.2020, 09:22

Ky është momenti kur një burrë shpëton një shofer, i cili kishte ngecur brenda një kamioni, pas një aksidenti rrugor. Ndërkohë që aksidenti ndodhi dhe shoferi ishte brenda kamionit, rreth 20 persona të tjerë kishin nxjerrë telefonët dhe filmonin skenën, në vend që ta ndihmonin.

Angulo approached with another brave Good Samaritan and they hauled the man to safety

Jim Angulo ishte duke shkuar në punë në autostradën I-95 në Miami, rreth orës 2 të pasdites, ditën e Mërkurë, kur pa automjetin që ishte përfshirë nga flakët.

Ai tregon:

Pashë sa majtas, djathtas dhe vura re rreth 20 persona që kishin celularët në duar e po filmonin. Ata nuk po bënin asnjë gjë për të shpëtuar burrin që ndodhej brenda kamionit. Thashë me vete se ishte puna ime për ta shpëtuar. Shoferi që ndodhej brenda në kamion thoshte gjatë gjithë kohës se ishte shumë nxehtë dhe se nuk kishte mundësi të dilte jashtë”.

It appeared that two vehicles, an SUV and a truck had been in a collision on the I-95

Angulo dhe një burrë tjetër shkuan me guxim drejt zjarrit dhe nxorën njeriun nga dritarja e kamionit. Ndërkohë, shoferi kishte pësuar djegie në disa pjesë të trupit, por është jashtë rrezikut për jetën.

***

Burimi: DailyMail| Përshtati dhe Përktheu: JOQ ALBANIA

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit