JOQ Albania
Home

Tyson Fury zbulon boksierin me grushtin më të fuqishëm në botë
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 14/02/2020 15:33

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Për Tyson Fury, boksieri me goditjen më të fortë ka qenë kampioni disa vjeçar i peshave të rënda, Wladimir Klitschko.

Shomë tifozë të boksit, mendojnë Deontay Wilder është nboksieri me goditje të fortë, në botë, por mesa duket Fury nuk është aspak dakord me këtë.

Fury tha:

Wilder nuk mund të konsiderohet si boksieri me grushtin më të rëndë në histori, pasi në duelin e parë ai nuk arriti të më mposhte me nokaut. Mendoj se ai nuk ka grusht të rëndë sa Wladimir Klitschko, që për mua grushton më rëndë, dhe ka zhvilluar më shumë duele”.

Kujtojmë që britaniku Tyson Fury në të kaluarën është ndeshur edhe kundër Klitschos, edhe ndaj Wilderit dhe i ka provuar grushtet e të dyve për të arritur te ky konkluzion.