JOQ Albania
Home

Pamje të rënda/ Vuante nga mendja, nëna e 5 fëmijëve vdes pas 4 ditësh mjerim në burg
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 14/02/2020 13:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Disa pamje shokuese nga kamerat e sigurisë në burg tregojnë momentet e fundit të nënës së 5 fëmijëve. Në imazhet e bëra publike shihet gruaja në gjendje të mjeruar, pasi prej 4 ditësh ajo po qëndronte në qeli.

Damaris Rodriguez, 43, was found dead in her cell at SCORE jail on January 3 2018, after being incarcerated for four days. The shocking video shows the mother in apparent distress, as she is seen stripping naked and crawling along the floor

Pak ditë para vdekjes, burri i saj kishte telefonuar policinë për ta denoncuar, pasi ajo kishte pësuar një krizë të shëndetit mendor. Damaris Rodriguez, 43 vjeçe, u gjet e vdekur në qelinë e saj në një burg në Uashington me 3 janar të këtij viti.

Kur kanë kaluar më shumë se një muaj nga ngjarja e rëndë, mediat e huaja kanë bërë publike pamjet e tmerrshme. Familja e 43-vjeçares ka ngritur padi ndaj institucionit të burgut në lidhje me vdekjen e personit të tyre të dashur.

Rodriguez, is then left in the cell who seems to be handcuffed, appears limp and does not resist the officers. When they leave her face down on the floor, she continues to lie there barely moving and twitching slightly

Të afërmit pretendojnë se ajo është arrestuar gabimisht, pasi vuante nga shëndeti mendor dhe kishte nevojë urgjente për ndihmë mjekësore.

***

Burimi: DailyMail|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania