JOQ Albania
Home

Kë do donit për kryeministër? Ard Daullxhiu triumfon bindshëm ndaj Edi Ramës
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 13/02/2020 23:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Qeveria e Ramës, dita-ditës prodhon skandale nga më të ndryshme në të gjitha fushat që ajo drejton, por jo vetem.

Kryerilindasi, shfaqet i pashqetësuar dhe si parim kryesor ka vetëm propagandën, trumpetimin e organizatave të krijuara vetë dhe zbukurimin e fasadave. Shqiptarët vazhdojnë të largohen jashtë vendit dhe shpresa për një të ardhme më të mirë nuk duket gjëkundi.

Përgjegjësitë ndaj kësaj situate bien vetëm ndaj atij që ka marrë rolin të na drejtojë, por që duket hapur se ka dështuar.

Fjalëve të tij askush nuk i beson dhe njerëzt janë të lodhur nga propaganda e përditshme.

Ata duan ndryshim, sa më parë dhe me këdo që të jetë.

Këtë e tregon edhe sondazhi i krujuar vetëm 1 orë më parë nga JOQ ALBANIA, ku edhe pse në një kohë shumë të shkurtër kanë votar afërsisht 10 mijë shqiptarë.

Pyetja është?

Kë do donit për kryeministër Edi Ramën apo Ardi Daullxhiun(një personazh karizmatik për publikun)?

80% e votuesve kanë zgjedhur Ardi Daullxhiun.

Shifrat janë një këmbanë alarmi për shqiptarët se ka ardhur koha për ndryshim, ndoshta dhe me Ardin.

Komentet ju takojnë juve!