JOQ Albania
Home

“Kush është kjo mo”/ Rama ofendon gazetaren, ajo ia kthen: Shtati pyll e mendja fyell
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 13/02/2020 21:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Edi Rama është përplasur me gazetaren Klodiana Lala në studion e Opinion. Gazetarja e ka pyetur Ramën për foton me Capjan, i cilësuar si “kriminel” nga OFL, që u publikua pak më parë. Ajo i thotë kryeministrit sesi mundet që një kryeministër ka miqësi me disa eksponentë që sot hetohen nga policia.

I zënë ngushtë Rama, ka preferuar ta zgjidhe situatën duke e ofenduar gazetaren.

Ai i ka thënë asaj "kush është kjo mo", “mbylle kur flas unë”, dhe se nuk është profesioniste, duke i treguar edhe një histori me jurist që punojnë kamarier.

Përgjigja është devijuar dhe përgjigja nuk është dhënë.

Gazetarja e ndodhur në presion nga kryeministri i ka thënë:

Shtati pyll e mendja fyell”