JOQ Albania
Home

Video tmerruese, fëmijët fluturojnë në ajër pas aksidentit të autobusit të shkollës
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 12/02/2020 10:24

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një kamera sigurie ka filmuar momentin e aksidentit të një autobusi shkolle në SHBA. Autobusi i shkollës goditet nga një automjet, e më pas përmbyset.

Pamja e fëmijëve që fluturojnë në ajër, ka shkaktuar tmerr tek prindërit e tyre. Një autobus shkolle u përplas në një kryqëzim në Ohio me një Ford Mustang, për të cilin policia tha që nuk arriti të ndalet semafor dhe më pas u rrëzua.

Pamjet e publikuara nga Ohio State Highway Patrol tregojnë 25 studentë që fluturojnë në tavanin e autobusit. Në video, disa nga fëmijët dëgjohen duke qarë dhe ulëritur ndërsa autobusi përmbyset.

Shoferi 74-vjeçar Danny Hupp dëgjohet duke folur me qetësi duke u thënë fëmijëve të shpëtojnë duke dalë nga dritaret dhe dalja e urgjencës.

***

Burimi: DailyMail|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania