JOQ Albania
Home

Restoranti hapet një orë më herët, vogëlushja që s’mund të rrijë në publik do të hajë tek ata
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 10/02/2020 14:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Adelaide Stanley nuk mund të dalë në publik dhe as të qëndrojë në pranin e njerëzve të tjerë. Shtatë muaj trajtim të kancerit e ka lënë 3-vjeçaren me një sistem imunitar të dobësuar.

Megjithatë, ajo ende dëshironte të darkonte në restorantin e saj të preferuar. Kur J. Wilson në Beaumont, Texas, dëgjuan dëshirën e klientes së tyre të vogël, ata e hapën restorantin herët dhe e zbukuruan me rozë.

Dreka në restorantin e preferuar ishte një traditë familjare para se e vogla të sëmurej. Ata shkonin pothuajse çdo të diel. Pastaj, në ditëlindjen e saj të tretë, pediatrja e Adelaide i tha Nguyen që ta kontrollonte pasi kishte vërejtur njolla të kuqe në trupin e saj. Adelaide filloi trajtimin e saj për kancerin në 3 korrik 2019, fill dy ditë pas ditëlindjes së saj të tretë.

Shtëpia e tyre dhe spitali ishin ato pak vende ku shkuan si familje.

Nëna e të voglës tha për CNN:

Muajin e kaluar, Adelaide kujtoi restoranin dhe na pyeti nëse ata mund të shkonin. Me një zemër të thyer, babai i saj u përgjigj: "Kur të bëhesh më mirë, ne do të shkojmë”.

Gruaja i tregoi mikes se saj për dëshirën e vajzës dhe ajo shkoi tek restorani, ku diskutoi me pronarët për këtë rast. Menaxherja e restorantit, Paula Breaux tha se nuk i duhej të mendonte dy herë.

Ajo hapi restorantin një orë më herët për të akomoduar Adelaide dhe familjen e saj. Stafi dekoroi restorantin me ngjyrën e preferuar, rozë të Adelaide dhe bëri ushqimin e saj të preferuar: biskota. Pastaj, pati një surprizë përfundimtare. Ata gjithashtu mbuluan koston e vaktit.

3-year-old Adelaide Stanley's favorite restaurant opened an hour early to give her the meal of a lifetime.

***

Burimi: CNN|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania