JOQ Albania
Home

Pas 27 vitesh martesë dhe dy fëmijëve, flet gruaja e prezantuesit që doli se ishte gay
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 09/02/2020 12:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Prezantuesi i njohur britanik, Phillip Schofield pranoi disa ditë më parë orientimin e tij seksual dhe pëlqimet që ka ndaj seksit të njëjtë. Ai u shpreh se në këtë rrugëtim të tijin të vështirë, e ka mbështetur bashkëshortja si dhe vajzat.

Në lidhje me këtë rast ka reaguar dhe është shprehur edhe bashkëshortja e prezantuesit. Ajo thotë se pasi ai deklaroi se ishte gay, ka kaluar një moment mjaf ttë vështirë. Vetë gruaja e ka cilësuar si momentin më të dhimbshëm në jetën e saj dashurore dhe në 27 vite martesë.

Phillip Schofield with his wife Stephanie Lowe in 2015. Credit: PA

56-vjeçarja Stephanie Lowe, u martua me yllin e “This Morning” në vitin 1993. Ata kanë sjellë në jetë dy vajza, Molly 27 vjeçe dhe Ruby 24 vjeçe. Më herët, një mik i familje ka thënë për “Mirror” se Stephanie ndihej tërësisht e tronditur pasi ka zbuluar se kishte jetuar një gënjeshtër të madhe për kaq shumë kohë.

Sipas familjarit:

Ajo dhe vajzat e duan shumë atë. Janë shprehur se do ta mbështesin sa më shumë të munden, por fakti se kanë jetuar në një gënjeshtër të madhe për kaq shumë kohë, është tmerrësisht e dhimbshme për to. Sipas të shoqes, është poshtëruese të mendosh se je martuar me dikë që nuk të dashuron në mënyrën se si ti e dashuron”.

Stephanie, e cila u njoh me Philip gjatë punës së përbashkët në BBC, ka folur në lidhje me këtë rast. Ajo ka thënë për “The Sun on Sunday” se kjo është periudha më e vështirë në 27 vitesh martesë.

***

Burimi: Mirror|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania