Pas 27 vitesh martesë dhe dy fëmijëve, flet gruaja e prezantuesit që doli se ishte gay

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 09.02.2020, 12:50

Prezantuesi i njohur britanik, Phillip Schofield pranoi disa ditë më parë orientimin e tij seksual dhe pëlqimet që ka ndaj seksit të njëjtë. Ai u shpreh se në këtë rrugëtim të tijin të vështirë, e ka mbështetur bashkëshortja si dhe vajzat.

Në lidhje me këtë rast ka reaguar dhe është shprehur edhe bashkëshortja e prezantuesit. Ajo thotë se pasi ai deklaroi se ishte gay, ka kaluar një moment mjaf ttë vështirë. Vetë gruaja e ka cilësuar si momentin më të dhimbshëm në jetën e saj dashurore dhe në 27 vite martesë.

Phillip Schofield with his wife Stephanie Lowe in 2015. Credit: PA

56-vjeçarja Stephanie Lowe, u martua me yllin e “This Morning” në vitin 1993. Ata kanë sjellë në jetë dy vajza, Molly 27 vjeçe dhe Ruby 24 vjeçe. Më herët, një mik i familje ka thënë për “Mirror” se Stephanie ndihej tërësisht e tronditur pasi ka zbuluar se kishte jetuar një gënjeshtër të madhe për kaq shumë kohë.

Sipas familjarit:

Ajo dhe vajzat e duan shumë atë. Janë shprehur se do ta mbështesin sa më shumë të munden, por fakti se kanë jetuar në një gënjeshtër të madhe për kaq shumë kohë, është tmerrësisht e dhimbshme për to. Sipas të shoqes, është poshtëruese të mendosh se je martuar me dikë që nuk të dashuron në mënyrën se si ti e dashuron”.

Stephanie, e cila u njoh me Philip gjatë punës së përbashkët në BBC, ka folur në lidhje me këtë rast. Ajo ka thënë për “The Sun on Sunday” se kjo është periudha më e vështirë në 27 vitesh martesë.

***

Burimi: Mirror|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit