Pas 27 vitesh martesë dhe dy fëmijëve, prezantuesi i njohur: Jam gay

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 07.02.2020, 14:51

Prezantuesi i njohur britanik Phillip Schofield ka bërë me dije se është gay. Lajmin e ka dhënë përmes një postimi mjaft emocionues në Instagram. Ai tregon se ka kuptuar prej pak kohësh këtë orientim të tijin seksual.

Schofield bën me dije se ka pasur mbështetjen e të shoqes dhe të të bijave. Në shkrim thotë se mes pjesëtarëve të familjes ka pasur disa biseda të ngrohta dhe mirëkuptuese.

Credit: Instagram

Prezantuesi shprehet:

Jam martuar me Steph për rreth 27 vite dhe kemi rritur bashkë dy vajza shumë të bukura, Molly dhe Ruby. Familja më ka ndenjur shumë pranë. Ato janë munduar të më inkurajojnë dhe të më mbushin me mirësi e dashuri, pavarësisht hutimit të tyre. Kam kaluar disa momente shumë të errëta dhe ende nuk më zë gjumi.
Phillip Schofield with his wife Stephanie Lowe in 2015. Credit: PA Konflikti në botën time të brendshme është shumë në kontrast me botën e jashtme, e cila ka ndryshuar shumë dhe për mirë. Në ditët e sotme, të jesh gay është një arsye më shumë për të festuar dhe për të qenë krenar. Po, ndiej akoma dhimbje dhe hutim, por kjo vjen për shkak të vuajtjes që po i shkaktoj familjes time. Steph ka qenë e mrekullueshme. E dua shumë atë. Ajo është shpirti më i pastër që kam takuar ndojëherë. Vajzat po më tregojnë dashurinë e tyre, më përqafojnë dhe më inkurajojnë pafund me fjalë”.

Ai e mbyll shkrimin e tij duke kërkuar që kushdo të jetë i sjellshëm, veçanërisht me fjalët kundrejt familjes së tij, në këtë moment kritik.

***

Burimi: LadBible|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit