Djali i John Lennon operohet me urgjencë, heq tumorin malinj nga koka

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 04.02.2020, 12:41

Julian Lennon, i biri i të famshmit John Lennon, ka pranuar në rrjetet sociale se është operauar me urgjencë dhe ka hequr nga trupi i tij një tumor malinj nga i cili ishte prekur. Julian Lennon ka hequr masën tumorale nga koka.

Vetë djali i ish këngëtarit të Beatle dhe Cynthia Powell ka pranuar ngjarjen e rëndësishme që i ka ndodhur në jetën e tij. në një post të publikuar në Facebook, artisti ka treguar shenjën që i ka ngelur nga ndërhyrja kirurgjikale dhe u ka dërguar një mesazh të rëndësishëm të gjithëve atyre që e ndjekin.

Julian Lennon e Sean Lennon

Ai u kërkon të mos e neglizhojnë asnjë moment shëndetin.

Kantautori 57 vjeçar ka treguar eksperiencën e tij tepër të rëndë, ndërsa bën me dije se disa ditë më parë, gjatë një kontrolli rutinë, dermatologu kishte vënë re një gjendërr të vogël në kokë. Ai i ka këshilluar menjëherë që të kontrollohet dhe të bëjë biopsinë e asaj gjendre.

Një ditë pas analizave Julian ka mësuar se bëhej fjalë për një tumor malinj dhe u operua me urgjencë. Rezultati? Me shumë mundësi arriti të shpëtonte jetën e tij nga vdekja që i rrinte pas dere.

Image may contain: one or more people

Ndër të tjera, në postimin e bërë në Facebook, ai shkruan:

Shpresojmë të kemi arritur që të heqim pjesën kanceroze. Nuk mund të them se si jam ndjerë. Dridhem ende përbrenda por besimi im është i fortë. Nëse e do këtë jetë dhe gjithçka që ju rrethon, atëherë merr kohë për t'u kujdesur për veten, për të bërë çdo kontroll të mundshëm”.

I biri i John Lennon thekson se kjo jetë, sado e shkurtër të jetë, nuk duhet bërë edhe më e shkurtër duke injoruar shëndetin. Më poshtë gjeni postimin e Julian Lennon, me fotot dhe shkrimin e tij, ku falenderon mjekët që i shpëtuan jetën.

***

Burimi: NotizieMusic |Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit