Jennifer Lopez dhe Shakira: Nuk do të na paguajnë për super shfaqjen në Super-Bowl

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 04.02.2020, 10:24

Super shfaqja e Super Bowl, ku performonuan Jennifer Lopez dhe Shakira tërhoqën tej mase vëmendje. Madje, disa media shkruajnë se ishte shfaqja që tërhoqi më shumë vëmendje edhe se vetë ndeshja.

Megjithatë, të gjithë mund të habiten kur të mësojnë se këngëtaret nuk do të marrin si shpërblim asnjë çek të majmë për performancat e tyre. Teksa të dyja, si Shakira si J.Lo kanë bërë miliona dollarë në turet e tyre, kanë vendosur të heqin dorë nga pagesa në këtë spektakël.

Credit: PA

NFL mbulon kostot e prodhimit, të tilla si ndriçimi dhe piroteknika. Marc Ganis, konsulent i firmës Sportscorp tha për Forbes se të dyja këngëtaret kanë vendosur të performojnë falas , madje, kanë marrë përsipër të paguajnë vetë edhe kostot e produksionit, për shkak të ekspozimit të madh që kjo shfaqje u jep këtyre figurave.

Ai shtoi:

Edhe emrat më të mëdhenj kanë nevojë të promovojnë veten etyre në mënyrë të vazhdueshme. Shfaqja e Super Bowl është koncerti më i madh dhe i vetëm për të promovuar artistët e mëdhenj në planet”.

Credit: PA

***

Burimi: LadBible|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit