JOQ Albania
Home

Berisha i ‘çjerr maskën’ Ramës: Gënjen si derri! Asnjë projekt të vetin në 6 vite qeverisje
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 14/01/2020 17:48

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha nuk është kursyer ditën e sotme me demaskimet ndaj Edi Ramës. Ai ka shkruar se Rama gënjen si derri pasi në 6 vite qeverisje, nuk ka asnjë projekt të tijin.

Kujtojmë që ditën e djeshme, kryeministri Rama inauguroi një pavion të kirurgjisë në QSUT si dhe foli se ishte një sukses i qeverisë së tij. Berisha ka shpërndarë një video në Facebook ku tregon kohën kur ishte vetë kryeministër dhe së bashku me ministrin e Shëndetësisë të asaj kohe, Halim Kosova, inauguronin projektin të cilin Rama një ditë më parë e cilësonin si më modernin.

Berisha thekson se pavioni i kirurgjisë është ndërtuar nga PD, kur ishte në qeveri.

Postimi i Berishës:

Te genjesh si derri! Edvini nuk ka asnje projekt te vetin ndaj lepin ato te miat!Miq, duke mos patur absolutisht asnje projekt te vetin ne 6 vite, ne marrezine e tij dhe serine e kopro genjeshtrave te pafundme, dje Edvin Kristaq Mashtrimi leshoi rrenen e rradhes. Ai tek inaguroi dje nje ndertese te re per kirurgjine, 12 milione euro investim ku dhe deklaroi si halucinant dhe paturpesisht duke genjyer si derri se ky eshte investimi me i madh ne shendetesi i 90 viteve te fundit. Cila eshte e veteta? Miq, e verteta eshte kjo: Qeveria e meparshme me nje kredi nga Banka e Keshillit te Europes dhe nje kontribut buxhetor ndertoi fazen e pare te: 1-spitalit te urgjences dhe kirurgjise me nje investim prej 2O milion euro, ne te cilin u vendosen/ Kardiokirugjia, reanimacioni, Imazheria, laboratori, sterilizimi etj. Fazen e pare te ketij projekti e inaguruam me Dr Halim Kosoven ne vitin 2013. Shikoni videon qe fakton kete gje. Nderkohe, perveç tre kateve qe inaguruam siç ishte projekti, ndertuam dhe dy katet e tjera te spitalit te cilat vetem pas 6 vitesh u arrit te pajiseshin me te gjitha mjetet e nevojshme me nje investim po te Bankes se Keshillit te Europes dhe buxhetit te shtetit prej 6 milione euro, te cilat u inaguruan dje dhe ju paraqiten paftyresisht shqiptareve duke genjyer si derri si investimi me i madh i 90 viteve te fundit. Miq, u ndala per te demaskuar kete mashtrim te paskrupullt te kreut te meduzes sepse te perdoresh mediat per te mashtruar pafytyresisht publikun me projekte te tjereve siç ben Edvin Mashtrimi, je nje birbo i vertet! ps: ju rikujtoj se ky birbo tre vite me pare inauguroi per se dyti edhe investimin e inauguruar nga une se bashku me dr Halim Kosoven, gje per te cilen mediat e bene gazin e dheut. sb

Te genjesh si derri! Edvini nuk ka asnje projekt te vetin ndaj lepin ato te miat!Miq, duke mos patur absolutisht asnje projekt te vetin ne 6 vite, ne marrezine e tij dhe serine e kopro genjeshtrave te pafundme, dje Edvin Kristaq Mashtrimi leshoi rrenen e rradhes. Ai tek inaguroi dje nje ndertese te re per kirurgjine, 12 milione euro investim ku dhe deklaroi si halucinant dhe paturpesisht duke genjyer si derri se ky eshte investimi me i madh ne shendetesi i 90 viteve te fundit. Cila eshte e veteta?Miq, e verteta eshte kjo:Qeveria e meparshme me nje kredi nga Banka e Keshillit te Europes dhe nje kontribut buxhetor ndertoi fazen e pare te:1-spitalit te urgjences dhe kirurgjise me nje investim prej 2O milion euro, ne te cilin u vendosen/ Kardiokirugjia, reanimacioni, Imazheria, laboratori, sterilizimi etj. Fazen e pare te ketij projekti e inaguruam me Dr Halim Kosoven ne vitin 2013. Shikoni videon qe fakton kete gje.Nderkohe, perveç tre kateve qe inaguruam siç ishte projekti, ndertuam dhe dy katet e tjera te spitalit te cilat vetem pas 6 vitesh u arrit te pajiseshin me te gjitha mjetet e nevojshme me nje investim po te Bankes se Keshillit te Europes dhe buxhetit te shtetit prej 6 milione euro, te cilat u inaguruan dje dhe ju paraqiten paftyresisht shqiptareve duke genjyer si derri si investimi me i madh i 90 viteve te fundit.Miq, u ndala per te demaskuar kete mashtrim te paskrupullt te kreut te meduzes sepse te perdoresh mediat per te mashtruar pafytyresisht publikun me projekte te tjereve siç ben Edvin Mashtrimi, je nje birbo i vertet!ps: ju rikujtoj se ky birbo tre vite me pare inauguroi per se dyti edhe investimin e inauguruar nga une se bashku me dr Halim Kosoven, gje per te cilen mediat e bene gazin e dheut. sb

Publiée par Sali Berisha sur Mardi 14 janvier 2020