JOQ Albania
Home

Piu “bar” e më pas vodhi biçikletën, qytetarja apel adoleshentit: Lëre atje ku e gjete, përndryshe do pendohesh!
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 14/01/2020 13:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një tjetër rast vjedhjeje është denoncuar në redaksinë e JOQ Albania.

Një qytetare nga Tirana ka dërguar një mesazh në redaksinë e JOQ Albania, ku shkruan se një djalosh, në dukje adoleshent, i ka vjedhur biçikletën.

Sipas saj, ngjarja ka ndodhur në datën 1 janar, në një apartament në zonën e Don Boskos në kryeqytet.

Qytetarja shkruan se në momentin e grabitjes nuk ndodhej në banesë.

Në video, i riu shihet teksa zbret me biçikletën nga shkallët e pallatit dhe më pas del jashtë.

Qytetarja thotë se, para se të kryente grabitjen, i riu duket në video sikur po konsumon lëndë narkotike.

Denoncuesja thotë se e ka denoncuar vjedhjen në polici, por deri më tani nuk është identifikuar autori.

Mesazhi i plotë:

Pershendetje joq! Me kanë vjedh bicikleten ne pallat nje djale nga video duket adoleshent dhe kush e ka pare mendon qe ai eshte duke pirë lende narkotike po e pregatit dhe me von shkon mer bicikleten time e gjitha eshte ne video ka edhe fytyren e kam cuar ne polici videon thone qe akoma nuk e kan gjetur. I them te vij te me takoj ose ta lere bicikleten atje ku e gjeti se perndryshe do te pendohet. Ngjarja ka ndodhur me date 1 ne Tirane ne Don Bosko, por nuk kam qene ne banese kur ndodhi. Flm