JOQ Albania
Home

23-vjeçarja mbush gjithë trupin me tatuazhe pasi i jep leje i ati, shpenzon plotë 15 mijë paund
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 14/01/2020 12:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një vajzë e re në moshë ka surprizuar familjen dhe miqtë e saj, pasi ka shpenzuar plotë 19 mijë e 500 dollarë deri më tani, duke mbushur gjithë trupin me tatuazhe. Siç thotë vetë e reja, gjithçka ka ardhur pasi ka marrë leje nga i ati.

Nadine Anderson, nga Mbretëria e Bashkuar, gjithmonë ka qenë e tërhequr dhe e magjepsur nga tatuazhet. Gjithë ky pasion ka ardhur pikërisht nga i ati.

Nadine says she's forked out £15,000 on tattoos. Credit: MDWfeatures

Vajza ka mbuluar me tatuazhe rreth 90% të trupit të saj. Ajo ka zgjedhur që pjesën më të madhe të lëkurës ta ngjyrosë në ngjyrë të zezë, pa bërë asnjë dizajn.

Ajo tregon se ka adhuruar gjithnjë tatuazhet që babai i saj ka pasur dhe dhurata që i ka kërkuar në moshën 18-vjeçare ka qenë pikërisht që edhe ajo të bënte disa. Tatuazhi i parë që Nadine ka bërë ishte një pemë në krahun e saj dhe prej atij momenti, u magjeps prej tyre.

E reja tregon një pjesë nga biseda me të atin:

Ai më tha se nëse mendoj se kjo është mirë për mua dhe nuk më shkakton asnjë problem, atëherë mund të vazhdoj dhe të bëj sa të dua”.

She now hopes to get her entire body covered. Credit: MDWfeatures

Pamja e saj sot është shumë e çuditshme, ndërsa thotë se një pjesë e familjes së saj dhe miqve mendojnë se është çmendur që ka përfunduar në këtë fazë. Anderson nuk e vret aspak mendjen për komentet negative, teksa thotë se ndihet rehat dhe i pëlqen përfundimi.

Në rrjetet sociale, komentet ndaj saj nuk kanë qenë shumë pozitive, por 23-vjeçarja thotë se nuk shqetësohet aspak dhe se çdokush ka të drejtë të bëjë ç’të dojë në jetën dhe trupin e tij.

Care Assistant, 23, Has Spent £15,000 On Covering Her Body In Tattoos

***

Burimi: Unilad |Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania