JOQ Albania
Home

E paragjykojnë se u fejua 17 vjeçe, e reja u kthehet keq: S’i ndërroj të dashurit si foshnjat pampersat
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 14/01/2020 1:08

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një vajzë e re ka shkruar pranë redakisë së JOQ Albania dhe ka treguar se është fejuar edhe pse është vetëm 17 vjeçe.

Fejesa e saj është bërë shkak që ajo të paragjykohet shumë nga të rinjtë e tjerë e sidomos vajzat. Në mesazhin që ajo ka nisur pranë JOQ Albania shkruan se kërkon t’u thotë gjithë atyre vajzave që paragjykojnë se është më mirë të ketë një lidhje serioze se sa të ketë aventura.

Sipas asaj që thotë ajo nuk është fejesa në moshë të re, ajo që i pengon vajzat të ecin në jetë, sepse personi që ajo ka në krahë do e mbështesë.

Vajza e re thotë se është më mirë të ketë në krah një njeri që e do dhe i cili ka qëllime serioze dhe jo të ketë të dashur si vajzat që i ndërrojnë ata si foshnjet pampersat.

Mesazhi i plotë:

Pershendetje JOQ! Jam nje vajze 17 vjecare dhe e fejuar.Kam ndjere shum paragjykime te ndryshme per fejesen time ne moshe kaq te re,dhe sidomos nga bashkmoshataret e mija.Por doja tju thoja atyre me mir e fejuar ne nje lidhje serioze dhe ku te dy e doni njeri tjetrin dhe keni synim te kaloni nje jete te tere se bashku, apo si puna juaj te dashura zonjusha qe i nderroni djemte si foshnja pampersat. Nese behet fjale per fejese dhe per ti bere gjerat serioze thone jemi te vogla,kemi shkollen,kemi endrra ne jete,dhe nese behet fjale per nje lidhje thjesht kalimtare sa per te kaluar kohen apo thjesht sa per te kaluar aventura te ndryshme nuk e merrni parasysh as shkollen,as moshen dhe as endrrat .Dhe perseri nuk me intereson fare per to,thjesht doja tju thoja qe pavarsisht si 17-vjecare si jam synoj te eci shum ne jete,dhe personi i zemres qe kam ne krah do te jete nje force per mua ne kete rrugetim te gjate jete dhe jo nje pengese sipas jush.’’

Foto ilustruese