JOQ Albania
Home

Modelja lufton me jetën/ Ra lakuriq nga kati i tretë dhe u gjet thuajse e ngrirë nën shkurre
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 13/01/2020 13:00

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Modelja ruse e “Vogue” po lufton me jetën e saj pasi ra pothuajse lakuriq nga dritarja katit të tretë të shtëpisë së dashurit të saj, në Moskë. Ksenia Puntus, 21 vjeç, ra nga banesa e të dashurit të saj në katin e tretë, thonë raportet e medieve lokale.

Ms Puntus was found in bushes by a street cleaner after lying outside for 'some hours' in temperatures of minus 5C (23F)

Ajo u gjet në lulishte në temperaturën 5 gradë Celsius nga një pastruese rruge pasi mbeti e shtrirë jashtë për “disa orë”. Modelja pësoi lëndime në kokë dhe gjoks, si dhe me legenin, brinjët dhe këmbët të thyera.

The model - who has posed for Russian Vogue and Tatler - suffered head and chest injuries as well as a broken pelvis, ribs and legs

Banesa e katit të tretë i përkiste të dashurit të saj Andrei Bakov, nipi i regjisorit të filmit Nikita Milhalkov. Ajo u gjet në shkurre nga një pastrues rruge pasi ishte shtrirë jashtë për disa orë në temperatura minus 5C.

Ms Puntus, 21, was in a third-floor flat belonging to her boyfriend Andrei Bakov (right)  - grandson of film director Nikita Milhalkov (left) - reports suggest

Është hapur një hetim paraprak penal mes pretendimeve për një mbulim të ngjarjes.

A preliminary criminal probe has been opened amid claims of a cover-up surrounding the incident. Pictured: Ms Puntus

***

Burim: DailyMail|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania