JOQ Albania
Home

Tjetër tërmet në Shqipëri, vijojnë pasgoditjet
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 03/12/2019 0:36

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një tjetër tërmet është regjistruar pak minuta më parë në vendin tonë, rreth orës 00:23

Sipas EMSC, tërmeti ishte me magnitudë 4.4, me epiqendër 15 km në jug-perëndim të Mamurrasit dhe 32 km në veri-perëndim të Tiranës.

Vatra e tërmetit ka qenë me thellësi 10 km, ndërsa lëkundjet që zgjatën 3-4 sekonda janë ndjerë edhe në Durrës e Tiranë.

Sipas sizmologëve, kjo është diçka normale, pasi pasgoditjet do të vazhdojnë edhe për disa ditë ose javë.

E rëndësishme është që anjë nga pasgoditjet nuk do të jetë më e fortë se tërmeti i 26 nëntorit dhe se aktiviteti sizmik do të shkojë drejt shuarjes.