JOQ Albania
Home

Ceremonia e “Topit të Artë”, ja momenti kur futbollistja shqiptare mbërrin në tapetin e kuq
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 02/12/2019 20:12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ka nisur para pak çastesh zyrtarisht ceremonia e "Topit të Artë" për vitin 2019.

Në Paris, do të zgjidhet futbollisti dhe futbollistja më e mirë në botë.

Interesant është fakti se finaliste për futbollisten femër është edhe vajza me origjinë shqiptare, Kosovare Asllani.

Ajo përfaqëson Suedinë, por origjina e saj është shqiptare.

Asllani ishte ndër të parat që mbërriti në tapetin e kuq të Parisit.