JOQ Albania
Home

Pamje pikëlluese/ Ajo që ka ka mbetur nën rrënoja në Thumanë të prek thellë
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 02/12/2019 20:08

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Zona e Thumanës është një ndër më të prekurat nga tëmeti i 26 nëntorit. Ajo që ka mbetur nën rrënoja është e trishtë.

Si shikohet edhe në pamjet që janë publikuar nën nën rrënoja kanë mbetur fletore, dëftesa shkolle, rroba dhe lodra fëmijësh.

Kujtojmë këtu se tërmeti u mori jetën 51 personave. Shumë familje kanë mbetur në mes të rrugës së madhe dhe të pashpresë.

Familje të tëra u shuan nga tërmeti dhe data 26 nëntor 2019 do të kujtohet gjatë nga shqiptarët si dita kur vendi përjetoi një tragjedi të madhe.

Një zona tjetër mjaft e prekur është edhe ajo e Durrësit, ku palate të shumta janë të pabanueshme.