JOQ Albania
Home

Vendos sovrani e jo Rama/ Shqiptarët votojnë: Duam JOQ jo ERTV!
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 02/12/2019 16:30

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Në vendin tonë ka kohë që po ndodh një fenomen që nuk ndodh askush tjetër. Anormal është pak ta thuash sepse vetëm kyeministri Edi Rama ka hapur një media të tijën dhe bënë propangadë nga mëngjesi në darkë.

Madje edhe mbledhjet e qeverisë Rama i shikojmë ‘live’ në Facebook nga media e Ramës ‘ERTV’. Nuk kemi para as kancelaren Angela Merkel ta bëjë këtë, as presidentin francez Emmanuel Macron dhe as atë amerikan Donald Trump, për të cilin Rama para se ky i fundit të fitonte zgjedhjet tha mos e dhëntë zoti të vijë ai.

Të treja vendet e mësipërme janë tokat e demokracisë. Këto ditët e fundit Edi Rama shpërndau fyrmë diktatorile, si fillim urdhëroi AKEP të bllokonte domainin e JOQ Albania në Shqipëri sepse publikoi se ndihmat për të prekurit nga tërmeti po i merrte policia që është në drejtimin e Sandër Lleshit.

Sot vazhduan kërcënimet duke u thënë gazetarëve se do ju bëjë atë që s’ua rrok imagjinata. Këto ditë është hedhur edhe baltë se redaksia e JOQ Albania, ka përhapur panik ka keq informuar shqiptarët, e kush e di se sa e sa fjalë.

Ndaj duke qenë se ne kemi një mision të jemi zëri i shqiptarëve, pyetët këta duke krijuar një sondazh. Pyetja ishte kjo: Cilën nga këto dy media preferoni më shumë, JOQ apo ERTV?

Dhe 86 % shqiptarëve preferojnë JOQ Albania kurse ERTV 14%, ndoshta administrada Rama... Janë 16104 shqiptarë ata që preferojnë JOQ dhe 2547 ata që preferojnë ERTV.

Shifrat flasin vetë nuk kanë nevojë për komente të teprta. Sa do baltë të hidhet e vërteta del dhe ja ku ka dalë me shifra, të cilat as nuk modifikohen me fotoshop si bën rëndomë Endri Fuga...

JOQ ka një mision të jetë zëri, krahu, shpatulla dhe të tregojë hallet e shqiptarëve. Si përfundim po themi vetëm se kishit pushtet mbi popullin, deri në momentin që u morët gjithçka. Por nga momenti që i latë ata pa asgjë, atëherë i humbët ata, janë të lirë të zgjedhin fjalën e lirë dhe jo propagandën e ERTV.

JOQ Albania