JOQ Albania
Home

“Kam dy muaj pa e parë vajzën”/ Mozik tregon pse u nda dhe momentin e arrestimit të Loredanës
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 22/11/2019 15:58

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mozzik dhe Loredana i kanë dhënë fund lidhjes së tyre të dashurisë, nga e cila erdhi në jetë edhe vajza e tyre, Hanna. Edhe pse nuk dihen detaje nga ndarja e famshme e shoëbizzit, në një intervistë për zviceranen “20 Minuten”, reperi shqiptar është shprehur se e respekton ish-gruan e tij.

Ai ka treguar gjithashtu se këngën “Dhelpër dinake” nuk ia ka kushtuar Loredanës, sikurse u spekullua gjerësisht në media. Sipas reperit, këtë këngë e ka shkurar rreth dy vite më parë.

Në lidhje me ndarjen, Mozzik është shprehur se erdhi për shkak të problemeve që kanë patur të dy, pa dhënë detaje të hollësishme. Beqari tregon se me të bijën flet çdo ditë në kamera dhe se ka rreth dy muaj pa e takuar. Ai shton se në dhjetor do të takohet me të, pasi vogëlushja ka ditëlindjen.

Por Mozzik nuk i ka shpëtuar pyetjeve në lidhje me momentin e arrestimit të Loredanës, lajm i cili bëri bujë në media, pasi një çift e akuzoi reperen për shantazh. Ai tregoi se ka qenë në shtëpi me të bijën kur ka ardhur policia.

Ai shprehet:

Ishte tre ose katër ora e pasdites. Zyrtarët e policisë po silleshin aty afër dhe unë u ofrova diçka që të hanin dhe të pinin. Unë isha në shok sepse nuk e dija për cfarë bëhej fjalë. Ishte ndjenjë shumë e keqe. Policia kreu një kontroll në shtëpi. Unë mendoj se morën fatura. Pastaj Loredana duhej të shkonte me ta për t’iu përgjigjur disa pyetjeve. Ndërkohë, unë kam qenë duke pritur me Hanën në shtëpi. Më vonë zgjodha përsëri Lorin. Jo. Unë dua të besoj që ajo nuk e bëri atë. Shpresoj që ajo nuk e bëri atë. Edhe sikur të doli që ajo e bëri, unë do të mendoja se nuk e bëri".