JOQ Albania
Home

Këngëtari shqiptar e thotë troç: Nuk paguaj dot as dritat, mendoj fundin e muajit
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 21/11/2019 16:13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kur flasim për këngëtarët, shpesh kemi bindjen se janë të krimbur në para dhe pikërisht çështja financiare është ajo që i shqetëson më pak.

Këtë të mërkurë një ndër të ftuarit në emisonin ‘Soiree’ me Jonida Shehun ishte këngëtari i njohur Xhavid Dedej. Ai ka treguar të reja që nuk kishim ditur dhe mes të tjerash edhe ka performuar në studio.

I pyetur nga moderatorja se sa para fiton nga muzika që bën, Xhavidi është shprehur se nuk fiton mjaftueshëm.

Ai ka treguar:

Të them të drejtën fare, mendoj fundin e muajit, i paguaj dritat, s’i paguaj. Se kur ulemi ne në tavolinë, thonë ‘o ky ka qenë në dasëm, ka lekë’ edhe qërasim ne. Por kur vjen fundi i muajit ikin ato. Ne nuk jemi këngëtarë të famës, ne jemi këngëtarë që bëjmë punën, jemi këngëtarë të popullit”.