JOQ Albania
Home

“S’kemi para, nuk shkojmë në Eurovizion”, ky është shteti që hoqi dorë nga festivali i muzikës
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 17/11/2019 7:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Festivalit Eurovision 2020 do ti mungojë një shtet këtë vit. Mali i Zi hoqi dorë për arsye financiare dhe këtë e bëri të ditur transmetuesi malazez RTCG.

Drejtori gjeneral tregoi se nuk do të marrë pjesë në festivalin që mbahet në Rotterdam vitin e ardhshëm.

RCTG tha:

Këtë vit vendosëm t’i investojmë ato para në rinovimin e mjeteve së RTCG. Plani është të blejmë vetura të reja dhe kjo përmirëson sigurinë e ekuipazheve tona, të cilët udhëtojnë mbi 1.000 kilometra në baza ditore".